רשת בתי המדרש קישורים מומלצים אודות האתר צור קשר עזרה
bteiMidrash logo


עמוד ראשי > בלוגים

מאגר התכנים אשף דפי הלימוד שולחן העבודה שלי ארון הספרים אודות הרשת פורומים בלוגים

יום רביעי, 1 ביוני 2011

שבועות ברשת בתי המדרש

בשנים האחרונות הפך חג השבועות לחג הגדול של הלימוד בחברה הישראלית. לימוד התורה יוצא מהכיתות ומבית המדרש ומתקיים לאורך כל הלילה במגוון גדול של מוסדות ציבוריים, אולמות תרבות ומתנסים. רשת בתי המדרש גאה להוביל גם השנה את החגיגה של לימוד ישראלי - יהודי ברוח פלורליסטית. קיבצנו עבורכם כאן את ערבי התרבות והלימוד, שמקיימים בתי המדרש השונים לפני החג ובמהלכו.צפון: 

הסנונית הראשונה של הלימוד בצפון מגיעה כבר ביום חמישי ה2.6. "חכי נעמי" ערב של קריאת שירה נשית ולימודה, של המדרשה במכללת אורנים.

בערב יום ראשון, ג סיוון, ה5.6 יתקיים בקריית שמונה פסטיבל לימוד, רוק ופיוט אל תוך הלילה. אחרי לימוד על יסודות של חסד, תיקון עולם ושינוי חברתי ביהדות יחברו מיכה שטרית וליאור אלמליח פיוט ורוק.
במקביל נשים מוזמנות להושעיה ל"הלבנה בחידושה" סדרת מפגשי ראש חודש מבית המדרשה באורנים אשר יתמקד הפעם ב: נשים, כביסה ומתן תורה.

ביום שני ה6.6 בערב, יקיים מכון גנדל את "עושים רוח יהודית" ערב לימוד בנושא עשרת הדברות בספריה העירונית בכרמיאל.

מדרשת ירושלים ומדרשת כרמל ממדרשיות שכטר, יקיימו תיקון בליל החג בקהילת מוריה בחיפה.מרכז: 

את שבוע החג פותח בית המדרש קולות עם לימוד ביום ראשון ה5.6 בבית התפוצות, אשר יעמוד בסימן השאלה: האם עשרת הדברות יכולים להוות חזון ערכי משותף?. את הערב תפתח הרצאה של ד"ר מיכה גודמן, במקביל לארוחה קלה יתקיימו קבוצות לימוד והוא יסתיים בסדנת שירה ופיוט עם מורין נהדר והדס אהרון קרוב לשעה חצות.

בנתניה יקיים מכון גנדל בשיתוף הספרייה העירונית את "לילה לבן" לימוד בנושא עשרת הדברות עם ליאור העברי.

כמידי שנה מקיימת מכללת עלמא את ארוע הלימוד המרכזי בליל החג בתל אביב. השנה ההרצאות והסדנאות יסובו סביב ה"אמא", הדרמה המשפחתית והאמהות הגדולות במקורות העבריים. את הערב תחתום הופעה של רונה קינן.
במקביל יקדישו בישיבה החילונית של בינה, ליד התחנה המרכזית בתל אביב את ערב הלימוד למשוררות רחל ולאה גולדברג. את הערב תחתום שירה שירה משותפת עד הבוקר.

בנווה צדק, יקדישו מדרשת עיון את הלימוד שלהם ל"תורת הגר". את הערב יפתח שיעור בשפה האנגלית העוסק בפירוש לאקאניאני לספר יונה, והבוקר יחתם בקריאת מגילת רות ובתפילה שוויונית.

ירושלים: 

בערב יום שני, ד סיוון ה 6.6, מזרח שמש מזמינים אתכם לערב לימוד בדגש חברתי במוסררה, שיסתיים בחפלת רוק ופיוט עם חיים אוליאל הרב מימון כהן ומקסים קרוצ'י.

בליל החג, בית המדרש אלול מזמין אתכם ללימוד מונחה מעמיק ואינטימי בשלושה נושאים: מהי תורה?, לקראת שבת והחזרה לארץ. החל מ22:30 בבית המדרש.

"מה עושים עם המשיח?" תושבי הר אדר יוכלו להנות מלימוד בהנחיית רוני יבין-גורדון החל מ 22:00 במתנ"ס.


דרום: 

את אירועי שבועות בדרום יפתח "פעמי מדבר" חגיגת פיוט וניגון בירוחם שתתחיל ביום רביעי ה 1.6 בערב עם הופעה קולות מן השמיים של התזמורת האנדולוסית, הברירה הטבעית, דוד דאור ואורית עטר תתפרש על כל סוף השבוע ותסתיים במוצאי שבת ה 4.6 במלווה מלכה משותף עם יוסי לב באולם המתנ"ס.

ביום ראשון, ג סיוון, ה5.6 יתקיימו מעגלי תיקון לשבועות, בסימן של חגיגה יהודית בעיר העתיקה של באר שבע. מרצים מבינה ומעתיד במדבר יהיו שם, ואת הערב תחתום הופעה של שלמה גרוניך על הפסנתר.

ועוד ביום ראשון, מעט יותר צפונה - יתקיים במרכז יעקב הרצוג בקיבוץ עין צורים -  "מנחת ביכורים" - ערב לימוד וחוויה עם נח חיות, רות קלדרון ומוקי צור ולקינוח "הפרברים". אל תחמיצו.

עתיד במדבר יקיימו את תיקון ליל השבועות המרכזי בבית הכנסת "אפיקים בנגב" באופקים. הלימוד יחל ב 22:45
במקביל יתקיים תיקון ליל שבועות הכולל גם ארוחה חלבית והופעה של אריאל הורביץ במדרשת בן גוריון ברמת הנגב.

תגובה 1: